Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş
Eng

Doğum tarihiniz


Yaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Timsah

İmiş (Yukatan)/ İmoş (Kiçe)
Kişilik: Enerji dolu, yaratıcı ve başlatıcı. Koruyucu ve baskın bir ebeveyn. Duyarlı ve mahrem.

Timsah 20 burçtan oluşan dögünün ilk burcu olduğundan başlangıçlar ve doğumla çok bağlantılıdır. Mayalar, Timsahın ilkel suyu, ilkel sürüngen zihni taşıdığını söyler. Yogada bu Muladhara (kök) çakra ve doğurganlıkla ilişkilidir.

Güçlü bir karakteriniz vardır. İnsanları derinden anlayabilirsiniz.

Duyarlı bir doğaya sahipsiniz ve bunu korumak için mahremiyete ihtiyaç duyarsınız. İlişkileriniz deli dolu ve tutkulu olabilir. Fırtınalı aşk öyküleri yaşamayı seversiniz. Gizemli karakteriniz ve sıcakkanlı doğanız sayesinde pek çok aşk ilişkisi yaşarsınız.

Bu burçtan gelen zorlukların üstesinden gelebilmek için kalbinize odaklanın ve insanları gönül gözünden görmeye çalışın. İçsel gücünüzü sadece zihne değil aynı zamanda kalbe yönlendirirseniz, koşulsuz sevgiyi keşfedecek ve huzurlu bir hayat sürebilirsiniz.

Temel engel: (Genelde ebeveynleri tarafından) Reddedilme duygusu.
Çözüm: Bir iş kurmak veya bir yuva yapmak.

Uygun Meslekler: Öğretmen, psikolog, sosyolog, doktor, sanatkâr, şair, film yönetmeni

İyi Anlaştığınız Burçlar: Timsah, Maymun, Baykuş ve Ölüm
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Timsah, Su, Kamış, Yılan ve Toprak

Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

3

Eylem

* Oyunbaz
* Aktif
* Neşeli
* Hafif
* Mutlu

Ton 3, hareket ve iletişim demektir. Kendinizi her şekilde ifade etmekte son derece iyisiniz. Bir titreşimin özünü hissedebilirsiniz ve son derece ritmiksiniz. Çoğunlukla kıpır kıpırsınız, çünkü hareket sizin doğanızda var. Dans etmek kendinizi ifade edebileceğiniz harika bir yoldur.

Trekana Burcunuz

Fırtına

Kauak (Yukatan) / Kavok (Kiçe)
Kişilik: Genç ve dinç, hareketli, arkadaş canlısı ve yardımsever. Toplumda önemli bir yerde. Çok yönlü, iyi bir öğrenci ve öğretmen. Şifa ve arınma ile ilgili.

Tez canlı, konuşkan, samimi ve sürekli dinçsiniz. Hiç vazgeçmeyen aktif bir zihniniz var. Öğrenmeyi seversiniz ve mükemmel bir öğretmen olduğunuz gibi aynı zamanda meraklı bir öğrencisiniz. Her zaman yeni deneyimlerin peşinde olduğunuz için içinizde fırtınalar, dışınızda ise zorluklar eksik olmaz. Düşünmeden harekete geçmek sizin karakteristik özelliğinizdir. Yüzme bilmeden suya atlayıp yüzmeyi denizde öğrenen türdensiniz. Bu delidolu deneyimler sırasında biraz kaşınızı gözünüzü yarabilirsiniz. Ancak bu zorluklar aslında birşeyler öğrendiğiniz hayat dersleridir. Risk alarak yaşamınızı zenginleştirmeyi seversiniz. Nihayetinde, bu hayata coşkuyu deneyimlemek için geldiniz.

Gençlik enerjisi taşıdığınız için, kaç yaşına gelirseniz gelin yaşlanmazsnız. Yüzeyde, Fırtına gücün, kuvvetin, gençlik ve merakın enerjisini taşır. Ama aslında daha derin bir tarafınız da vardır ve din, ruhsallık veya felsefe çalışmalarıyla ilgili olursunuz.

Bu burcun diğer adı, sizin büyük ölçüde grup bilinciyle bağlantıda olduğunuza işaret eden, Toplumdur. Ait olduğunuz herhangi bir sosyal grup; aile, geniş aile, toplum, sınıf, etnik grup, hayatınızda önemli bir role sahiptir. Diğer taraftan bunun aksi de doğrudur. Yani toplum sizin için önemlidir ve siz de toplum için önemlisinizdir. Ait olduğunuz aile ve/veya toplum için önemli bir role sahpsiniz. Bu yaşamdaki amacınız bir şekilde sosyal grubunuza ya da genel anlamda topluma hizmetle ilgilidir.

Aileniz ile çok güçlü bağlarınız vardır. Bu bağın olumlu yanı her zaman aileniz ya da geniş aileniz tarafından desteklenmeniz olacaktır. İyi bir evlat ve iyi bir ebeveyn olursunuz. Ailenizle, özellikle anneniz ile sahip olduğunuz güçlü bağlar, her ne kadar size fayda sağlıyor gibi görünse de sağlıksız bağlanmaya yol açabilir. Aile bağlarını koparmasanız da biraz gevşetmenizde ve olgun bir yetişkin olarak kendi bireysel adımlarınızı atmanızda fayda vardır.

Temel engel: Başkalarına şifa verici olabilmek.
Çözüm: Bir üstadın eğitimi altına girmek.

Uygun Meslekler: Çevrebilimci, topluluk lideri, politikacı.
İyi Anlaştığınız Burçlar: Fırtına, Jaguar, Tohum ve Su
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Fırtına, Maymun, Kartal, Gece ve Geyik

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster