Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Timsah

İmiş (Yukatan)/ İmoş (Kiçe)
Kişilik: Enerji dolu, yaratıcı ve başlatıcı. Koruyucu ve baskın bir ebeveyn. Duyarlı ve mahrem.

Timsah 20 burçtan oluşan dögünün ilk burcu olduğundan başlangıçlar ve doğumla çok bağlantılıdır. Mayalar, Timsahın ilkel suyu, ilkel sürüngen zihni taşıdığını söyler. Yogada bu Muladhara (kök) çakra ve doğurganlıkla ilişkilidir.

Güçlü bir karakteriniz vardır. İnsanları derinden anlayabilirsiniz.

Duyarlı bir doğaya sahipsiniz ve bunu korumak için mahremiyete ihtiyaç duyarsınız. İlişkileriniz deli dolu ve tutkulu olabilir. Fırtınalı aşk öyküleri yaşamayı seversiniz. Gizemli karakteriniz ve sıcakkanlı doğanız sayesinde pek çok aşk ilişkisi yaşarsınız.

Bu burçtan gelen zorlukların üstesinden gelebilmek için kalbinize odaklanın ve insanları gönül gözünden görmeye çalışın. İçsel gücünüzü sadece zihne değil aynı zamanda kalbe yönlendirirseniz, koşulsuz sevgiyi keşfedecek ve huzurlu bir hayat sürebilirsiniz.

Temel engel: (Genelde ebeveynleri tarafından) Reddedilme duygusu.
Çözüm: Bir iş kurmak veya bir yuva yapmak.

Uygun Meslekler: Öğretmen, psikolog, sosyolog, doktor, sanatkâr, şair, film yönetmeni

İyi Anlaştığınız Burçlar: Timsah, Maymun, Baykuş ve Ölüm
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Timsah, Su, Kamış, Yılan ve Toprak

Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

5

Güçlendirmek

* Dinamik
* Amplifikasyon
* Heyecan
* Kuvvet
* Pozitif
* Dışadönük
* Güçlendiren

İletişimi, eldeki malzemeyi, bilgiyi ve pratik uygulamayı yöneten zeki ve organize olmuş bir gücünüz vardır. Tıpkı bir örümcek gibi, doğal bir ağ kurucusunuz ve gerekli olanları bir araya getirirsiniz. Herhangi bir durumun özüne kolaylıkla inersiniz ve bu sizi mükemmel bir dedektif yapar. Olaylara geniş bir perspektiften bakarsınız.

Renkleri ve sesleri başka insanlardan daha canlı algılayan, mutlu, dinamik ve heyecanlı bir insansınız.

Trekana Burcunuz

Toprak

Kaban (Yukatan)/ No'h (Kiçe)
Kişilik: Zihinsel olarak aktif, rasyonel, akıllı ve pratik. Genellikle liberal ve ilerici. Münakaşacıgüçlü kanaatlere sahip.

Mayalara göre Toprak burcu, beyin ve ona dair tüm güçleri temsil eder. Bu yüzden klasik astrolojideki toprak elementine pek benzemez. Toprak burçlarının fikir dolu parlak zihinleri ve ışıldayan beyinleri olur. Zeki ve entelektüelsiniz, ayrıca güçlü analitik yeteneklere sahipsiniz. Zihinsel güç ve parlak fikirler Toprak burcunun özelliklerindendir. Sürekli öğrenci olmayı seversiniz. Hayat algınız bir bilim insanı gibidir ya da bir filozof gibi. Belki de her ikisi birden.

“Deprem” bu burcun diğer bir ismidir. Toprak burcu açısından bakarsak, zihinsel ya da felsefi dünyalarda depremler yaratmaktan bahsediyoruz demektir. Fikir dünyasında bazı depremler yaratarak kollektif bilincin bir üst düzeye yükselmesini sağlarsınız. Görüşleriniz genellikle liberal, ilerici ve bazen radikaldir.

İçinde yaşadığınız çevre veya toplum sizin düşüncelerinizi anlayamıyorsa, huzursuzluk çıkarabilirsiniz veya içinize kapanırsınız. Bir Deprem burcu insanı olarak, sarsıntılar yaratarak ve yeni bir zihniyete yer açmak istersiniz. Ancak dikkat edin dengenizi kaybettiğinizde aşırı duygu durumları yani "duygusal depremler” yaratabilirsiniz.

Yaşamın tüm alanlarında doğal düzenin dönmesi için çabalarsınız. Unutmayın, çevrenizi ve toplumu yüksek bir frekansa taşımak için buradasınız. Bu aslında sizin tüm insanlığa bir hediyenizdir. Eşzamanlılıklarla ilerleyen bir hayat ve sinerjinin getirdiği güçlü enerji. Mayalar, Toprak burcunu eşzamanlılıklar burcu olarak görür. Şaşırmayın, başınıza gelen rastlantılardan anlam çıkarın ve onları yeni bağlantı kurma fırsatları olarak görün. Bağlantılar hem siz ve potansiyel arkadaşlarınız arasında, hem de yeni idrakler için beyin hücreleriniz arasında olacaktır. Bunlar güçlü yönlerinizdir. Haydi Toprak! Kımılda ve yeniye yer aç.

Temel engel: Kendi hayatını bir plana uygun şekilde yürütmek.
Çözüm: Daha esnek ve sabırlı olmak.

Uygun Meslekler: Sanatkâr, doktor, ruhani rehber, matematikçi, bilim adamı/kadını
İyi Anlaştığınız Burçlar: Toprak, Yol, Rüzgar ve Geyik
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Toprak, Kamış, Timsah, Yılan ve Su

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster