Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş
Eng

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Jaguar

İş (Yukatan) / İ'ş (Kiçe)
Kişilik: Ağzı sıkı, duyarlı, zeki ve psişik. Din ve ruhsallıkla ilgili. Agresif ama direkt cephe almaktan kaçınır.

Jaguar gece görüş yeteneği son derece yüksek bir hayvandır. Mayalara göre Jaguar gününde doğmuş olanların diğer insanların görmediklerini görmek gibi bir yetenekleri vardır; tıpkı bir Jaguar gibi. Şamanik ve psişik yetenekler Jaguar insanında kendini göstermeye meyillidir. Jaguarın ruhu tapınaklarda ikamet eder ve maddi konularda olduğu gibi ruhsal konularda da destek olması için çağırılır. Toprak Ana ve büyü ile güçlü bir şekilde bağlantıtadır. Jaguar gününde doğmuş bir çocuğun bir Şaman veya Gün Bekçisi olması beklenir ve buna uygun bir şekilde yetiştirilier.

Jaguar insanı olarak büyük ihtimalle dindar veya ruhsalsınız, ya da ruhsallık hayatınızda önemli bir rol oynamaktadır, eğer kendinizi güçlü bir biçimde inkar etmiyorsanız. Toprak Ana’ya karşı derin bir sevgi duyrarak bu dünyaya geldiniz, bütün yeryüzü büyülerinin kaynağıyla doğrudan bağlantılısınız. Jaguar enerjisi doğasında dişildir ve ormanların, ovaların, dağların hakimi bir ruhdur. Doğa sevginizi çevre için çalışmaya yöneltebilirsiniz.

Jaguar diğer insanların kaderini değiştirebilen bir büyücü olarak da tanınır. Etrafınızdaki insanlara rehberlik etmek için büyük bir potansiyeliniz vardır. İş arkadaşlarınız arasında kendinizi böylesi durumlarda mentör, koç ya da danışman olarak bulabilirsiniz.

İlişkiler Jaguar için zor bir konudur.

Temel engel: Karmaşık ve girift insan ilişkileri.
Çözüm: Danışmanlık becerilerini geliştirmek.

Uygun Meslekler: Filozof, matematikçi
İyi Anlaştığınız Burçlar: Jaguar, Fırtına, Tohum ve Su
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Jaguar, Bıçak, Rüzgâr, Ölüm ve Köpek

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

3

Eylem

* Oyunbaz
* Aktif
* Neşeli
* Hafif
* Mutlu

Ton 3, hareket ve iletişim demektir. Kendinizi her şekilde ifade etmekte son derece iyisiniz. Bir titreşimin özünü hissedebilirsiniz ve son derece ritmiksiniz. Çoğunlukla kıpır kıpırsınız, çünkü hareket sizin doğanızda var. Dans etmek kendinizi ifade edebileceğiniz harika bir yoldur.

Trekana Burcunuz

Yol

Eb (Yukatan)/ E (Kiçe)
Kişilik: Rahat, nazik, titiz ve faydalı. Ayrıca hassas, alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkan. Gezgin.

Mayalara göre Yol burcu boş bir kaptır. Siz insanlığa hizmet için vahiy ile dolacak boş bir kasesiniz. Bu sizin tevazu kaynağınız. Siz ne kadar az olursanız o kadar hizmete uygun olacaksınız.

Yol burcu Mayaların “Cennete çıkan merdiven” olarak adlandırdıkları yaşam spiralini sembolize eder. Bu kutsal enerji yolu, gökten inerek omuriliğimiz boyunca ilerleyen ve dünyaya ulaşan ve aynı şekilde dünyadan yukarı çıkıp göğe ulaşan iki spiral şeklindedir.

“Çok okuyan mı çok bilir, çok gezen mi?” En iyisi ikisini birden yapmak aslında ama konu Yol burcuna gelince çok gezmek kesinlikle doğru seçimdir. Yolda olmak, hem manevi bir yolda olmayı ve gelişimi sembolize eder, hem de seyahat ile öğrenmek anlamına gelir. Siz de bir Yol insanı olarak kendi potansiyelinizi doğduğunuz ülkenin sınırları dışında keşfedersiniz. Başka ülkelerin insanları ile olan etkileşimleriniz sayesinde bu hayattaki yerinizi anlarsınız. Doğduğunuz yerde değil doyduğunuz yerde yaşamayı seçebilirsiniz. Bu başka milleten bir eşle yaşanacak ilişkilerin de verimli ve güzel olacağı anlamına gelir.

Çok hassas ve son derece duyarlısınız. Maya insanları Yol insanlarının gelecek yedi kuşağı da düşüneceklerini söyler. Bu bir bakıma Karma prensiplerinin farkında olduğunuzu ve adımlarınızı bunu göz önünde bulundurarak, dikkatle atacağınızı gösterir. Yol insanlarını, sosyal ve ekolojik yaşamın iyileştirilmesi veya diğer insancıl ve sosyal hizmetlere dair gönüllü işleri yaparken görmek çok doğaldır. Bu burç aynı zamanda “İnsan” ve insanlığa hizmet demektir. Daha çok yolculuk yaptıkça, diğer kültürleri öğrenme ve deneyimler edinme şanşınız artacak böylece bu dünyada hepimizin bir ve aynı zamanda büyük bir aile olduğumuzu göreceksiniz, bu da kalbinizi daha çok anlayış ve hoşgörüyle dolduracaktır.

Temel engel: Öfkeyi bastırarak kendini zehirlemenin önüne geçmek.
Çözüm: Nasıl hissettiğini başkalarının bilmesini sağlamak.

Uygun Meslekler: Tüccar, yönetici, matematikçi, banker
İyi Anlaştığınız Burçlar: Yol, Toprak, Rüzgâr ve Geyik
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Yol, Baykuş, Işık, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster