Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş
Eng

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Işık

Ahau (Yukatan)/ Ahpu (Kiçe)
Kişilik: Sevgi dolu, adanmış, sanatçı, hayalperest ve romantik. Sosyal ilişkilerde beceriksiz ama iyi niyetli. İnatçı ve uzlaşmaz.

Nazik, iyi niyetli ve cömertsiniz. Cesaret, zekâ ve özgüven sizde bolca bulunur. Ataların gününde, yani onların rehberliğini almanın gününde doğdunuz. Işığın saflığını ve parlaklığını yansıtıyorsunuz. Hayalperestsiniz ve güçlü içsel idealleriniz vardır. Rüyalarınızı gerçekleştirmek için inatçı bir şekilde çabalarsınız.

Aztekler bu burcun şairler, şarkıcılar, dansçılar ve yaratıcı sanatçılar burcu olduğu söylerler. Bu tür meslekler ise daha yüksek bir güç ile bağlantının ifadesi olarak görülür. Siz bir sanatçı, kahraman, bir atlet veya insanlara liderlik eden bilge bir vizyoner olabilirsiniz. Bir veya birden fazla dalda sanatçı veya zanaatkâr olabilirsiniz. Daha entelektüel bir tipseniz sayılar, matematik, bilim veya felsefede güzellik bulabilirsiniz.

İlişkiler sizin için genelde zorlayıcıdır. Beklentileriniz genellikle daha baştan gerçek dışıdır. Bu yüzden hem kendinizden hem de diğerlerinden gerçekçi olmayan beklentiler içinde olabilirsiniz. Gerçekçi olmayan bu “mükemmellik” çabaları sizi küstürebilir veya hayal kırıklığına uğratabilir. Hayal kırıklıklarının üst üste birikmesi yüzünden sorumluluklardan kaçmaya yeltenebilirsiniz. Hataları affetmeyebilir ve hatta insanlara çabucak darılabilirsiniz. Beklentilerinizden kurtulun, hayatı sadeleştirin ve dünyayı olduğu gibi kabul edin. Bu sayede koşulsuz sevgi ile yeniden yükselebilirsiniz ve parlayabilirsiniz.

Bu burcun diğer bir adı Avcıdır. Aynı zamanda hedefinize ulaşmak ve bunu yaparken siz ve hedefiniz arasına giren bütün zorlukları temsil eder. Bu yaşamda neye ulaşmak istediğinize dair pek çok sınavdan geçeceksiniz. Yolunuz üzerinde daima güçlükler olacaktır ama kendinize güveniniz. Tüm bunların üstesinden gelecek güce sahipsiniz. Sadece bu engelleri tanımalı ve yolunuza devam etmelisiniz. Başarıya ve hedeflerinize ulaşmak için doğdunuz.

Temel engel: Gerçekçi olmayan beklentiler sonucu oluşan hayal kırıklıklarını bertaraf edebilmek.
Çözüm: Yaşamı basit kılmak.

Uygun Meslekler: Yazar, aktör, ekonomist, avukat, çiftçi, bilim adamı/kadını, avcı, sanatçı, moda tasarımcısı, fotoğrafçı, film yapımcısı, pazarlamacı, iletişimci

İyi Anlaştığınız Burçlar: Işık, Kartal, Yılan ve Köpek
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Işık, Yol, Baykuş, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

9

Sabır

* Birbiriyle bağlantıda olma
* Yumuşak battaniye
* Rahatlatıcı
* Direk bağlantı
* Perspektif
* Sabır
* Güçlü kalma

1'den 13'e kadar olan yol, ruhsal evrimleşmede uzun bir yoldur. Ton 9 istasyonunda sabırı buluruz. Yolculuğun neredeyse %70'i tamamlanmıştır ve maraton atletleri koşmaya devam edebilmek için zihinlerinde net bir dönüşüme ihtiyaç duyarlar.
Geniş perspektifiniz ve büyük resmi görmeniz sayesinde sabırlı olmayı bilirsiniz. Olgunluğunuz ve kendi gücünüzde kalabilmeniz ile öne çıkarsınız. 9’un enerjisiyle planlar ve projeler tamamlanırlar.

Trekana Burcunuz

Yol

Eb (Yukatan)/ E (Kiçe)
Kişilik: Rahat, nazik, titiz ve faydalı. Ayrıca hassas, alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkan. Gezgin.

Mayalara göre Yol burcu boş bir kaptır. Siz insanlığa hizmet için vahiy ile dolacak boş bir kasesiniz. Bu sizin tevazu kaynağınız. Siz ne kadar az olursanız o kadar hizmete uygun olacaksınız.

Yol burcu Mayaların “Cennete çıkan merdiven” olarak adlandırdıkları yaşam spiralini sembolize eder. Bu kutsal enerji yolu, gökten inerek omuriliğimiz boyunca ilerleyen ve dünyaya ulaşan ve aynı şekilde dünyadan yukarı çıkıp göğe ulaşan iki spiral şeklindedir.

“Çok okuyan mı çok bilir, çok gezen mi?” En iyisi ikisini birden yapmak aslında ama konu Yol burcuna gelince çok gezmek kesinlikle doğru seçimdir. Yolda olmak, hem manevi bir yolda olmayı ve gelişimi sembolize eder, hem de seyahat ile öğrenmek anlamına gelir. Siz de bir Yol insanı olarak kendi potansiyelinizi doğduğunuz ülkenin sınırları dışında keşfedersiniz. Başka ülkelerin insanları ile olan etkileşimleriniz sayesinde bu hayattaki yerinizi anlarsınız. Doğduğunuz yerde değil doyduğunuz yerde yaşamayı seçebilirsiniz. Bu başka milleten bir eşle yaşanacak ilişkilerin de verimli ve güzel olacağı anlamına gelir.

Çok hassas ve son derece duyarlısınız. Maya insanları Yol insanlarının gelecek yedi kuşağı da düşüneceklerini söyler. Bu bir bakıma Karma prensiplerinin farkında olduğunuzu ve adımlarınızı bunu göz önünde bulundurarak, dikkatle atacağınızı gösterir. Yol insanlarını, sosyal ve ekolojik yaşamın iyileştirilmesi veya diğer insancıl ve sosyal hizmetlere dair gönüllü işleri yaparken görmek çok doğaldır. Bu burç aynı zamanda “İnsan” ve insanlığa hizmet demektir. Daha çok yolculuk yaptıkça, diğer kültürleri öğrenme ve deneyimler edinme şanşınız artacak böylece bu dünyada hepimizin bir ve aynı zamanda büyük bir aile olduğumuzu göreceksiniz, bu da kalbinizi daha çok anlayış ve hoşgörüyle dolduracaktır.

Temel engel: Öfkeyi bastırarak kendini zehirlemenin önüne geçmek.
Çözüm: Nasıl hissettiğini başkalarının bilmesini sağlamak.

Uygun Meslekler: Tüccar, yönetici, matematikçi, banker
İyi Anlaştığınız Burçlar: Yol, Toprak, Rüzgâr ve Geyik
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Yol, Baykuş, Işık, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster