Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Maymun

Çuen (Yukatan) / B'atz (Kiçe)
Kişilik: Dikkat çekici, sanatçı, zeki ve hislerini açığa vuran. Pek çok ilgi alanına sahip, konuşkan ve çok meraklı.

Sevimli, zeki ve cömertsiniz. Sizi toplum içinde fark etmemek imkânsızdır. Kendinizi saklamak isteseniz bile bu çok mümkün değildir. Güçlü bir kişiliğiniz vardır, bazen yoğun duygularınızdan ötürü mesafeli olmayı seçersiniz. Sempatik karakteriniz ve şakalarınızdan ötürü anında ilgi odağı olursunuz. Doğuştan zanaatkar ve sanatçı olan Maymun için müzik, resim, el yapımı objeler ve benzeri uğraşların hepsi uzmanlık alanına girer ancak en iyi olduğu alan performans sanatlarıdır.

En basit haliyle Maymun aslında içimizdeki çocuğu sembolize eder. Masum, meraklı, yaratıcı, oyuncu ve komik. Evin duvarlarına resim yapan, bir kemanı iç gıcıklayıcı şekilde de olsa çalmaya devam, daha doğrusu canının istediği şekilde yaratıcı ve artistik olmayı seçen çocuktan bahsediyorum.

Bir yetişkin olarak görevimiz bu çocuğu korumaktır. O da buna cevaben bizi ilhamları ile besler. Çocuksu hayallerinizi hatırlayın, yaratıcılığınızı özgür bırakın.

Maymun en şanslı burçlardan birisidir. Evlilik, çocuklar, iş ve para gibi konularda çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Tüm burçları birbirine bağlayan, bir ağ vardır. Bu ağ,insanın yaratıcılığı ve ruhsal birlik duygusuna dayanır ve Maymun burcunu sembolize eder. Maya Büyükleri bu gün başlayan evliliklerin ve ilişkilerin sıkı bağlarla birbirine bağlanacağını söylerler.

Temel engel: Bir işte iyi olacak kadar uzun süre onunla ilgilenmek.
Çözüm: Yaratıcı açılımlar.

Uygun Meslekler: Sanatkâr, dansçı, ebe, fizyoterapist
İyi Anlaştığınız Burçlar: Maymun, Baykuş, Timsah ve Ölüm
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Maymun, Kartal, Fırtına, Gece ve Geyik

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

4

Sabitlik

* Şifa
* Anlayış
* Tefekkür zamanı
* Sabitlik
* Rahatlık
* Şekil
* Tüm formlar içinde en sabit olanı
* Sakin enerji
* Yansıtıcı enerji
* Dengelenme
* Bir şey yapmaya karar vermeden önce sakince dinlemek
* İyice düşünmek
* Toparlamak
* İzin vermek

Ton 4, sabitlik, denge ve uyumdur. Orta Amerika ruhani öğretilerindeki dört kutsal yönü, klasik astrolojideki veya yogada dört elementi düşünün. Bir masanın dört ayağı ya da dört teker üzerinde giden bir araba nasıl sağlamlık getiriyorsa siz de sabitlik ve durağanlığı hayata getirirsiniz. Bu sabitlikte şifa bulunur, eğer hastaysanız ve etrafta koşuşturmaya devam ederseniz iyileşmeniz daha uzun zaman alır, hastalıkta doktorların istirahat vermesi de bu nedendendir.

Çok iyi bir şifacı olabilirsiniz veya kendinizi iyileştirmeyi iyi bilirsiniz [...]

Trekana Burcunuz

Tavşan

Lamat (Yukatan) / Q'anil (Kiçe)
Kişilik: Enerjik, meşgul, sinirli, akıllı ve oyunbaz. Zeki ama biraz paranoyak. Mücadele etmeyi sever.

Genelde çok şanslısınız ve talihli bir kaderiniz vardır. Çinlilerde olduğu gibi Maya kültüründeki Tavşan da şansı sembolize eder ve Çin astrolojisindeki tavşan ile benzer özellikleri olduğu söylenebilir. Öne çıkan bir özelliğiniz, “gerçek” dünya ile rahat ve konforlu bir ilişki içinde olmanızdır. Rahatlıkla başarılı olabilirsiniz ve hep dört ayağınız üzerine düşersiniz.

Zihniniz de Tavşanın bu bereketinden faydalanmıştır. Asla vazgeçmeyen bir zihniniz vardır. Sürekli bir dürtüye ihtiyaç duyarsınız ve her tür konuda konuşmaktan, okumak ve iletişim kurmaktan hoşlanırsınız. Bolluk ve bereket mıknatısı olduğunuzu söyleyebiliriz. Son derece gelişkin bir estetik algı, geveze fakat parlak bir zihin, şakalar ve esprilerle dolu bir hayata sahipsiniz. En karamsar anlarda yaşamı hafife almak, bir espri patlatmak ve yola devam etmek; işte sizin sırrınız budur.

Çok iyi bir ebeveyn olabilirsiniz ve çocuklarla ve genç nesillerle her zaman iyi anlaştığınız için büyük ihtimalle çok çocuk yapmak istersiniz. Tavşan burcu, cinsiyetinizden bağımsız olarak ebeveynliği kesinlikle önerdiğim burçlardan birisidir. Tanrı’nın bir lütfu olan doğurganlık daima sizinledir.

Üretken olduğunuz kadar zevk düşkünü de olabilirsiniz. Bu sizi alkol, uyuşturucu ve benzeri düşkünlüklere itebilir ve hayat enerjinizi bu şekilde tüketebilirsiniz. Bunu aşmanın yollarından biri enerjinizi üretken şekilde kullanmak ve tembellikten uzak durmaktır.

Temel engeli: İşleri tamamlamak için kendini kontrol altında tutabilmek.
Çözüm: Arkadaşları ve sevgilileri özenle seçmek, aşırı uçlardan ve aşırılıklardan kaçınmak.

Uygun Meslekler: Çiftçi, filozof, matematikçi
İyi Anlaştığınız Burçlar: Tavşan, Kamış, Bıçak ve Gece
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Tavşan, Yol, Baykuş, Işık ve Tohum

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster