Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Işık

Ahau (Yukatan)/ Ahpu (Kiçe)
Kişilik: Sevgi dolu, adanmış, sanatçı, hayalperest ve romantik. Sosyal ilişkilerde beceriksiz ama iyi niyetli. İnatçı ve uzlaşmaz.

Nazik, iyi niyetli ve cömertsiniz. Cesaret, zekâ ve özgüven sizde bolca bulunur. Ataların gününde, yani onların rehberliğini almanın gününde doğdunuz. Işığın saflığını ve parlaklığını yansıtıyorsunuz. Hayalperestsiniz ve güçlü içsel idealleriniz vardır. Rüyalarınızı gerçekleştirmek için inatçı bir şekilde çabalarsınız.

Aztekler bu burcun şairler, şarkıcılar, dansçılar ve yaratıcı sanatçılar burcu olduğu söylerler. Bu tür meslekler ise daha yüksek bir güç ile bağlantının ifadesi olarak görülür. Siz bir sanatçı, kahraman, bir atlet veya insanlara liderlik eden bilge bir vizyoner olabilirsiniz. Bir veya birden fazla dalda sanatçı veya zanaatkâr olabilirsiniz. Daha entelektüel bir tipseniz sayılar, matematik, bilim veya felsefede güzellik bulabilirsiniz.

İlişkiler sizin için genelde zorlayıcıdır. Beklentileriniz genellikle daha baştan gerçek dışıdır. Bu yüzden hem kendinizden hem de diğerlerinden gerçekçi olmayan beklentiler içinde olabilirsiniz. Gerçekçi olmayan bu “mükemmellik” çabaları sizi küstürebilir veya hayal kırıklığına uğratabilir. Hayal kırıklıklarının üst üste birikmesi yüzünden sorumluluklardan kaçmaya yeltenebilirsiniz. Hataları affetmeyebilir ve hatta insanlara çabucak darılabilirsiniz. Beklentilerinizden kurtulun, hayatı sadeleştirin ve dünyayı olduğu gibi kabul edin. Bu sayede koşulsuz sevgi ile yeniden yükselebilirsiniz ve parlayabilirsiniz.

Bu burcun diğer bir adı Avcıdır. Aynı zamanda hedefinize ulaşmak ve bunu yaparken siz ve hedefiniz arasına giren bütün zorlukları temsil eder. Bu yaşamda neye ulaşmak istediğinize dair pek çok sınavdan geçeceksiniz. Yolunuz üzerinde daima güçlükler olacaktır ama kendinize güveniniz. Tüm bunların üstesinden gelecek güce sahipsiniz. Sadece bu engelleri tanımalı ve yolunuza devam etmelisiniz. Başarıya ve hedeflerinize ulaşmak için doğdunuz.

Temel engel: Gerçekçi olmayan beklentiler sonucu oluşan hayal kırıklıklarını bertaraf edebilmek.
Çözüm: Yaşamı basit kılmak.

Uygun Meslekler: Yazar, aktör, ekonomist, avukat, çiftçi, bilim adamı/kadını, avcı, sanatçı, moda tasarımcısı, fotoğrafçı, film yapımcısı, pazarlamacı, iletişimci

İyi Anlaştığınız Burçlar: Işık, Kartal, Yılan ve Köpek
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Işık, Yol, Baykuş, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

5

Güçlendirmek

* Dinamik
* Amplifikasyon
* Heyecan
* Kuvvet
* Pozitif
* Dışadönük
* Güçlendiren

İletişimi, eldeki malzemeyi, bilgiyi ve pratik uygulamayı yöneten zeki ve organize olmuş bir gücünüz vardır. Tıpkı bir örümcek gibi, doğal bir ağ kurucusunuz ve gerekli olanları bir araya getirirsiniz. Herhangi bir durumun özüne kolaylıkla inersiniz ve bu sizi mükemmel bir dedektif yapar. Olaylara geniş bir perspektiften bakarsınız.

Renkleri ve sesleri başka insanlardan daha canlı algılayan, mutlu, dinamik ve heyecanlı bir insansınız.

Trekana Burcunuz

Baykuş

  Kib (Yukatan)/ Ah'mak (Kiçe)
Kişilik: Ciddi, bilge, derin, gerçekçi ve faydacı. Hayata karşı katı, mevki bilinçli. Hayattan aldığı derslerle başkalarına danışman olan. Yüksek standartlara sahip.

Baykuş, bilgeliği ve özellikle de yaşlı ruhların bilgeliğini sembolize eder. Mayalar, Baykuş gününde doğan kişilerin çok kez enkarne olmuş yaşlı ruhlar olduğunu söylerler. Yaşlı ruhlar kadim zamanların bilgeliğini taşırlar. Baykuş’un enerjisi, telepatik yetenekler getirir ve sizi öte dünyalar ile temasa geçirir. Bu sayede kutsal mekânların bilgeliği ile bağlantıda olursunuz.

Kadim zamanlardan kalma bir tapınağın, eskiden gücün ve enerjinin merkezi olduğu söylenen arkeolojik kazı alanlarının yakınlarında kendinizi yuvanızda gibi hissedersiniz. Ya da kadim bir ezoterik bilgelik öğretisini okumak ve uygulamak sizi şaşırtacak derecede güçlendirebilir. Yani, ister Hindistan'dan, Tibet'ten, Orta Doğu'dan, isterse Orta Amerika'dan veya Kuzey Avrupa'dan, gezegenimizin neresinden gelirse gelsin kadim ruhsal öğretilerle hızlı ve kolay bir şekilde bağlantıya geçersiniz.

Bunlar sizi bilgelik ve güçle besleyecek kaynaklardır ancak diğer burçlarda olduğu gibi bu burcun da bazı zorlukları vardır. Mayalar, Baykuş insanlarının geçmiş yaşamlardan getirdikleri karmayı arındırmak için bu yaşama geldiklerine inanırlar. Bu da elbette bu hayatı zor hale getirir. Belki de edinmeniz gereken en önemli farkındalık noktası budur, özellikle de zor zamanlarda. Kötümserlik yerine farkındalık sizin çıkış yolunuzdur.

Dengeden uzaklaştığınızda yaşama karşı katılaşıp ilişkilerinizde acımasızlaşarak hissizleşebilirsiniz. Bu noktada kendi kendinizi affetmeniz çok değerlidir. Yüksek bir bilincin rehberliğinde girilen geçici bunalım dönemleri sizin için önemli bir rol oynar. Bu dönemlerin ardından hayata karşı yeni bir bakış açısı, genişlemiş bir gönül ve şefkat duygusu gelir.

Temel engel: Kişisel güven sorunlarını aşmak ve kendini kontrol etme takıntısından kurtulmak.
Çözüm: Kariyerinde yükselmek. Her ne yapıyorsa onda sivrilmek.


Uygun Meslekler: Stratejist, politikacı, matematikçi, hatip.

İyi Anlaştığınız Burçlar: Baykuş, Maymun, Timsah ve Ölüm.
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Baykuş, Yol, Işık, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster