Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş
Eng

Doğum tarihiniz


Yaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Jaguar

İş (Yukatan) / İ'ş (Kiçe)
Kişilik: Ağzı sıkı, duyarlı, zeki ve psişik. Din ve ruhsallıkla ilgili. Agresif ama direkt cephe almaktan kaçınır.

Jaguar gece görüş yeteneği son derece yüksek bir hayvandır. Mayalara göre Jaguar gününde doğmuş olanların diğer insanların görmediklerini görmek gibi bir yetenekleri vardır; tıpkı bir Jaguar gibi. Şamanik ve psişik yetenekler Jaguar insanında kendini göstermeye meyillidir. Jaguarın ruhu tapınaklarda ikamet eder ve maddi konularda olduğu gibi ruhsal konularda da destek olması için çağırılır. Toprak Ana ve büyü ile güçlü bir şekilde bağlantıtadır. Jaguar gününde doğmuş bir çocuğun bir Şaman veya Gün Bekçisi olması beklenir ve buna uygun bir şekilde yetiştirilier.

Jaguar insanı olarak büyük ihtimalle dindar veya ruhsalsınız, ya da ruhsallık hayatınızda önemli bir rol oynamaktadır, eğer kendinizi güçlü bir biçimde inkar etmiyorsanız. Toprak Ana’ya karşı derin bir sevgi duyrarak bu dünyaya geldiniz, bütün yeryüzü büyülerinin kaynağıyla doğrudan bağlantılısınız. Jaguar enerjisi doğasında dişildir ve ormanların, ovaların, dağların hakimi bir ruhdur. Doğa sevginizi çevre için çalışmaya yöneltebilirsiniz.

Jaguar diğer insanların kaderini değiştirebilen bir büyücü olarak da tanınır. Etrafınızdaki insanlara rehberlik etmek için büyük bir potansiyeliniz vardır. İş arkadaşlarınız arasında kendinizi böylesi durumlarda mentör, koç ya da danışman olarak bulabilirsiniz.

İlişkiler Jaguar için zor bir konudur.

Temel engel: Karmaşık ve girift insan ilişkileri.
Çözüm: Danışmanlık becerilerini geliştirmek.

Uygun Meslekler: Filozof, matematikçi
İyi Anlaştığınız Burçlar: Jaguar, Fırtına, Tohum ve Su
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Jaguar, Bıçak, Rüzgâr, Ölüm ve Köpek

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Detaylı Rapor sunabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? Tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

5

Güçlendirmek

* Dinamik
* Amplifikasyon
* Heyecan
* Kuvvet
* Pozitif
* Dışadönük
* Güçlendiren

İletişimi, eldeki malzemeyi, bilgiyi ve pratik uygulamayı yöneten zeki ve organize olmuş bir gücünüz vardır. Tıpkı bir örümcek gibi, doğal bir ağ kurucusunuz ve gerekli olanları bir araya getirirsiniz. Herhangi bir durumun özüne kolaylıkla inersiniz ve bu sizi mükemmel bir dedektif yapar. Olaylara geniş bir perspektiften bakarsınız.

Renkleri ve sesleri başka insanlardan daha canlı algılayan, mutlu, dinamik ve heyecanlı bir insansınız.

Trekana Burcunuz

Köpek

Ok (Yukatan) / Tz'i (Kiçe)
Kişilik: Adaletli, haksızlığa tahammülsüz. Dedektif, her şeyin kokusunu alan. İşbirlikçi, tutarlı, sadık ve yardımsever.

Bu burcun sembolü olan köpekle birçok yönden benzersiniz. Cesur, sadık ve sıcak kalpli, çok açıkgöz ve yiğitsiniz. Hassassınız ve hayattan keyif almasını bilirsiniz. Oyunbazlığınız ve insan doğasını iyi anlamanız sizi zenginlik ve başarıya yönlendirir. Seyahat etmeyi seven iyi bir takım oyuncusu olursunuz ve toplum içindeki konumunuza dair bir duyarlılığınız vardır.

Disiplin ve adalet burcudur Köpek. Hayatta kesinlikle haksızlığa tahammül edemeyen bir doğanız vardır. Tıpkı bir köpek gibi her şeyin kokusunu alarak ve iz sürerek gerçeği ortaya çıkarır ve adaleti getirirsiniz. Doğal bir dedektifsiniz. Adalet duygunuz ve koruma içgüdünüzden ötürü yaşadığınız toplumda saygı görürsünüz.

Köpek aynı zamanda basit keyifler ve koşulsuz sevginin burcudur. Kuyruğunu kovalayarak kendi kendine oynayan bir köpek gibi neşe bulmasını bilirsiniz. Yine tıpkı bir köpek gibi sevgi almayı ve vermeyi, özellikle de dokunarak bu sevgiyi hissetmeyi istersiniz. Bedenle çalışmak ve dokunmanın şifalı gücünü keşfetmek sizin için çok zor değildir. Başarılı bir masaj terapisti olabilirsiniz.

Karanlık tarafta ise duygusal olgunluk eksikliği sizin için bir sorun olabilir.

Temel engel: Duygusal olgunluk ve babayla ilgili otorite sorunları.
Çözüm: Gerekli olduğunda birisinin liderliğini (veya kendi liderliğini) kabul etmek

Uygun Meslekler: Matematikçi, eğitimci, doktor, avukat
İyi Anlaştığınız Burçlar: Köpek, Kartal, Işık ve Yılan
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Köpek, Jaguar, Bıçak, Ölüm ve Jaguar

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Detaylı Rapor sunabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? Tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster