Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Yol

Eb (Yukatan)/ E (Kiçe)
Kişilik: Rahat, nazik, titiz ve faydalı. Ayrıca hassas, alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkan. Gezgin.

Mayalara göre Yol burcu boş bir kaptır. Siz insanlığa hizmet için vahiy ile dolacak boş bir kasesiniz. Bu sizin tevazu kaynağınız. Siz ne kadar az olursanız o kadar hizmete uygun olacaksınız.

Yol burcu Mayaların “Cennete çıkan merdiven” olarak adlandırdıkları yaşam spiralini sembolize eder. Bu kutsal enerji yolu, gökten inerek omuriliğimiz boyunca ilerleyen ve dünyaya ulaşan ve aynı şekilde dünyadan yukarı çıkıp göğe ulaşan iki spiral şeklindedir.

“Çok okuyan mı çok bilir, çok gezen mi?” En iyisi ikisini birden yapmak aslında ama konu Yol burcuna gelince çok gezmek kesinlikle doğru seçimdir. Yolda olmak, hem manevi bir yolda olmayı ve gelişimi sembolize eder, hem de seyahat ile öğrenmek anlamına gelir. Siz de bir Yol insanı olarak kendi potansiyelinizi doğduğunuz ülkenin sınırları dışında keşfedersiniz. Başka ülkelerin insanları ile olan etkileşimleriniz sayesinde bu hayattaki yerinizi anlarsınız. Doğduğunuz yerde değil doyduğunuz yerde yaşamayı seçebilirsiniz. Bu başka milleten bir eşle yaşanacak ilişkilerin de verimli ve güzel olacağı anlamına gelir.

Çok hassas ve son derece duyarlısınız. Maya insanları Yol insanlarının gelecek yedi kuşağı da düşüneceklerini söyler. Bu bir bakıma Karma prensiplerinin farkında olduğunuzu ve adımlarınızı bunu göz önünde bulundurarak, dikkatle atacağınızı gösterir. Yol insanlarını, sosyal ve ekolojik yaşamın iyileştirilmesi veya diğer insancıl ve sosyal hizmetlere dair gönüllü işleri yaparken görmek çok doğaldır. Bu burç aynı zamanda “İnsan” ve insanlığa hizmet demektir. Daha çok yolculuk yaptıkça, diğer kültürleri öğrenme ve deneyimler edinme şanşınız artacak böylece bu dünyada hepimizin bir ve aynı zamanda büyük bir aile olduğumuzu göreceksiniz, bu da kalbinizi daha çok anlayış ve hoşgörüyle dolduracaktır.

Temel engel: Öfkeyi bastırarak kendini zehirlemenin önüne geçmek.
Çözüm: Nasıl hissettiğini başkalarının bilmesini sağlamak.

Uygun Meslekler: Tüccar, yönetici, matematikçi, banker
İyi Anlaştığınız Burçlar: Yol, Toprak, Rüzgâr ve Geyik
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Yol, Baykuş, Işık, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

12

Anlayış

* Bilgi
* Öğrenmek
* Bilgeliğin sürekliliği
* Büyük Bilgi Kütüphanesi
* Fikirler
* Dinamik
* Anlayışlı

Ton 12 anlayış demektir. Anlayış birkaç anlama gelebilir. Bir tanesi şefkatli olmak demektir. Tüm farklılıkları ve farklı senaryoları kabul eden şefkat dolu bir kalbe sahipsiniz. İnsanlar sizin varlığınızda, oldukları gibi kabul edildiklerini bildiklerinden rahatlık ve hafifleme hissederler. Bu sayede şifaya olanak tanıyan bir ortam yaratırsınız.

İyi bir anlayışa sahipsiniz. Bu hem toleranslı ve hoşgörülü olmak hem de bilgiyi ve bilgeliği iyi anlamak demektir. Mevki yarışında olmayan mükemmel öğretmenler olursunuz.

Trekana Burcunuz

Timsah

İmiş (Yukatan)/ İmoş (Kiçe)
Kişilik: Enerji dolu, yaratıcı ve başlatıcı. Koruyucu ve baskın bir ebeveyn. Duyarlı ve mahrem.

Timsah 20 burçtan oluşan dögünün ilk burcu olduğundan başlangıçlar ve doğumla çok bağlantılıdır. Mayalar, Timsahın ilkel suyu, ilkel sürüngen zihni taşıdığını söyler. Yogada bu Muladhara (kök) çakra ve doğurganlıkla ilişkilidir.

Güçlü bir karakteriniz vardır. İnsanları derinden anlayabilirsiniz.

Duyarlı bir doğaya sahipsiniz ve bunu korumak için mahremiyete ihtiyaç duyarsınız. İlişkileriniz deli dolu ve tutkulu olabilir. Fırtınalı aşk öyküleri yaşamayı seversiniz. Gizemli karakteriniz ve sıcakkanlı doğanız sayesinde pek çok aşk ilişkisi yaşarsınız.

Bu burçtan gelen zorlukların üstesinden gelebilmek için kalbinize odaklanın ve insanları gönül gözünden görmeye çalışın. İçsel gücünüzü sadece zihne değil aynı zamanda kalbe yönlendirirseniz, koşulsuz sevgiyi keşfedecek ve huzurlu bir hayat sürebilirsiniz.

Temel engel: (Genelde ebeveynleri tarafından) Reddedilme duygusu.
Çözüm: Bir iş kurmak veya bir yuva yapmak.

Uygun Meslekler: Öğretmen, psikolog, sosyolog, doktor, sanatkâr, şair, film yönetmeni

İyi Anlaştığınız Burçlar: Timsah, Maymun, Baykuş ve Ölüm
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Timsah, Su, Kamış, Yılan ve Toprak

Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

error

İlginç bulduysan paylaşır mısın? :)