Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş
Eng

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Jaguar

İş (Yukatan) / İ'ş (Kiçe)
Kişilik: Ağzı sıkı, duyarlı, zeki ve psişik. Din ve ruhsallıkla ilgili. Agresif ama direkt cephe almaktan kaçınır.

Jaguar gece görüş yeteneği son derece yüksek bir hayvandır. Mayalara göre Jaguar gününde doğmuş olanların diğer insanların görmediklerini görmek gibi bir yetenekleri vardır; tıpkı bir Jaguar gibi. Şamanik ve psişik yetenekler Jaguar insanında kendini göstermeye meyillidir. Jaguarın ruhu tapınaklarda ikamet eder ve maddi konularda olduğu gibi ruhsal konularda da destek olması için çağırılır. Toprak Ana ve büyü ile güçlü bir şekilde bağlantıtadır. Jaguar gününde doğmuş bir çocuğun bir Şaman veya Gün Bekçisi olması beklenir ve buna uygun bir şekilde yetiştirilier.

Jaguar insanı olarak büyük ihtimalle dindar veya ruhsalsınız, ya da ruhsallık hayatınızda önemli bir rol oynamaktadır, eğer kendinizi güçlü bir biçimde inkar etmiyorsanız. Toprak Ana’ya karşı derin bir sevgi duyrarak bu dünyaya geldiniz, bütün yeryüzü büyülerinin kaynağıyla doğrudan bağlantılısınız. Jaguar enerjisi doğasında dişildir ve ormanların, ovaların, dağların hakimi bir ruhdur. Doğa sevginizi çevre için çalışmaya yöneltebilirsiniz.

Jaguar diğer insanların kaderini değiştirebilen bir büyücü olarak da tanınır. Etrafınızdaki insanlara rehberlik etmek için büyük bir potansiyeliniz vardır. İş arkadaşlarınız arasında kendinizi böylesi durumlarda mentör, koç ya da danışman olarak bulabilirsiniz.

İlişkiler Jaguar için zor bir konudur.

Temel engel: Karmaşık ve girift insan ilişkileri.
Çözüm: Danışmanlık becerilerini geliştirmek.

Uygun Meslekler: Filozof, matematikçi
İyi Anlaştığınız Burçlar: Jaguar, Fırtına, Tohum ve Su
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Jaguar, Bıçak, Rüzgâr, Ölüm ve Köpek

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

7

Yansıtıcı

* Gizemli
* Büyü
* Âlemlerin ötesindeki âlemler
* Yansıtıcı
* Tanrısallığın akışı
* Rüyalar
* Amaç
* Ok

On üç tonun ortasındadır 7, tıpkı bir piramidin tepesi gibi gökle, yani ruhsal boyutla Dünya arasında bir köprü oluşturur. Doğuştan ruhsallıkla ilgilisiniz. Sezgileriniz ve rüyalarla rehberlik almanız güçlü olan yönlerinizdir. 7 enerjisi bilinmeyene, gizeme ve rüyalara açılan kapıdır.

Trekana Burcunuz

Tavşan

Lamat (Yukatan) / Q'anil (Kiçe)
Kişilik: Enerjik, meşgul, sinirli, akıllı ve oyunbaz. Zeki ama biraz paranoyak. Mücadele etmeyi sever.

Genelde çok şanslısınız ve talihli bir kaderiniz vardır. Çinlilerde olduğu gibi Maya kültüründeki Tavşan da şansı sembolize eder ve Çin astrolojisindeki tavşan ile benzer özellikleri olduğu söylenebilir. Öne çıkan bir özelliğiniz, “gerçek” dünya ile rahat ve konforlu bir ilişki içinde olmanızdır. Rahatlıkla başarılı olabilirsiniz ve hep dört ayağınız üzerine düşersiniz.

Zihniniz de Tavşanın bu bereketinden faydalanmıştır. Asla vazgeçmeyen bir zihniniz vardır. Sürekli bir dürtüye ihtiyaç duyarsınız ve her tür konuda konuşmaktan, okumak ve iletişim kurmaktan hoşlanırsınız. Bolluk ve bereket mıknatısı olduğunuzu söyleyebiliriz. Son derece gelişkin bir estetik algı, geveze fakat parlak bir zihin, şakalar ve esprilerle dolu bir hayata sahipsiniz. En karamsar anlarda yaşamı hafife almak, bir espri patlatmak ve yola devam etmek; işte sizin sırrınız budur.

Çok iyi bir ebeveyn olabilirsiniz ve çocuklarla ve genç nesillerle her zaman iyi anlaştığınız için büyük ihtimalle çok çocuk yapmak istersiniz. Tavşan burcu, cinsiyetinizden bağımsız olarak ebeveynliği kesinlikle önerdiğim burçlardan birisidir. Tanrı’nın bir lütfu olan doğurganlık daima sizinledir.

Üretken olduğunuz kadar zevk düşkünü de olabilirsiniz. Bu sizi alkol, uyuşturucu ve benzeri düşkünlüklere itebilir ve hayat enerjinizi bu şekilde tüketebilirsiniz. Bunu aşmanın yollarından biri enerjinizi üretken şekilde kullanmak ve tembellikten uzak durmaktır.

Temel engeli: İşleri tamamlamak için kendini kontrol altında tutabilmek.
Çözüm: Arkadaşları ve sevgilileri özenle seçmek, aşırı uçlardan ve aşırılıklardan kaçınmak.

Uygun Meslekler: Çiftçi, filozof, matematikçi
İyi Anlaştığınız Burçlar: Tavşan, Kamış, Bıçak ve Gece
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Tavşan, Yol, Baykuş, Işık ve Tohum

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster