Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Ölüm

Kimi (Yukatan) / Kame (Kiçe)
Kişilik: Güvenlik bilinçli, maddeci, özverili ve yardımsever. Toplum ve politikaya karşı ilgili ve meraklı.

Bu burcun adına bakıp biraz rahatsız olabilirsiniz, hatta biraz korkabilirsiniz. Baştan sizi rahatlatayım. Bu burç Mayalara göre en talihli burçlardan birisidir.

Siz bir değişim katalizörüsünüz. Dönüşüm sizin yaşamınızın anahtarıdır. İçsel veya dışsal bir güç ile kendinizi dönüştürürsünüz veya temasta olduğunuz birilerinin dönüşümlerini kolaylaştırmak istersiniz.

Yumuşak ve dişil bir karakteriniz vardır ancak aynı zamanda akıllı, bilge ve romantik olursunuz. Kibarlığınız hayatınıza bereketi çeken bir mıknatıs görevi oynar ve sizi hedeflerinize ulaştırır. Psişik yetenekleriniz ve duygusal zekanız size başarıyı getirecektir.

Ölüm, ölüm ötesi hayat ve mistik konular doğal bir şekilde ilginizi çeker. Bu meraklarınızı bastırmayın ancak işin ehli olan güvenilir insanlardan rehberlik alın, mesela Jaguar burcunda doğmuş kişilerden.

Temel engel: İnanç sahibi olmak ve kurbanı oynamaktan vazgeçmek.
Çözüm: Topluma faydalı olmak.

Uygun Meslekler: Filozof, yargıç, ruhsal şifacı.
İyi Anlaştığınız Burçlar: Ölüm, Maymun, Baykuş ve Timsah
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Ölüm, Jaguar, Bıçak, Rüzgâr ve Köpek

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

8

Adalet

* Kalıplar
* İş
* Yaratıcılık
* Neşe ile çalışmak
* Adalet
* Uyum
* Dengenin maddesel tezahürü

Basitlikten sonsuzluğa, 8 enerjisi var olan her şeyi organize eder. Güçlü bir organizasyon yeteneğine sahipsiniz ve denge noktasına ulaşmadan önce bütün olasılıkları kesin olarak tartarsınız. Güçlü olduğunuz yanlarınızdan birisi yaşamın içindeki temel kalıpların farkına varmanızdır. Bu kalıpları ve bunların altındaki sistemleri anlamak için doğuştan gelen bir meraka sahipsiniz. Bu ise sizi çok entelektüel bir tipe dönüştürür. Üzerinde çalıştığınız konuyu hem derinlemesine hem de geniş olarak araştırmayı seversiniz.

Hayattaki temel niyetiniz uyum ve denge getirmektir. Kalıpların ve sistemlerin farkında olduğunuzdan, dengenin nerede bozulduğunu, yeniden uyumu yakalayabilmek için nasıl bir düzeltme yapılması gerektiğini kolayca anlarsınız. Bunlar, insanlık olarak kollektif yaşamımızın her parçası için geçerlidir. Yaşam döngüsünü ve gerekliliklerini anlamak prensipleri, dengeyi ve adaleti getirmenize yardım eder [...]

Trekana Burcunuz

Fırtına

Kauak (Yukatan) / Kavok (Kiçe)
Kişilik: Genç ve dinç, hareketli, arkadaş canlısı ve yardımsever. Toplumda önemli bir yerde. Çok yönlü, iyi bir öğrenci ve öğretmen. Şifa ve arınma ile ilgili.

Tez canlı, konuşkan, samimi ve sürekli dinçsiniz. Hiç vazgeçmeyen aktif bir zihniniz var. Öğrenmeyi seversiniz ve mükemmel bir öğretmen olduğunuz gibi aynı zamanda meraklı bir öğrencisiniz. Her zaman yeni deneyimlerin peşinde olduğunuz için içinizde fırtınalar, dışınızda ise zorluklar eksik olmaz. Düşünmeden harekete geçmek sizin karakteristik özelliğinizdir. Yüzme bilmeden suya atlayıp yüzmeyi denizde öğrenen türdensiniz. Bu delidolu deneyimler sırasında biraz kaşınızı gözünüzü yarabilirsiniz. Ancak bu zorluklar aslında birşeyler öğrendiğiniz hayat dersleridir. Risk alarak yaşamınızı zenginleştirmeyi seversiniz. Nihayetinde, bu hayata coşkuyu deneyimlemek için geldiniz.

Gençlik enerjisi taşıdığınız için, kaç yaşına gelirseniz gelin yaşlanmazsnız. Yüzeyde, Fırtına gücün, kuvvetin, gençlik ve merakın enerjisini taşır. Ama aslında daha derin bir tarafınız da vardır ve din, ruhsallık veya felsefe çalışmalarıyla ilgili olursunuz.

Bu burcun diğer adı, sizin büyük ölçüde grup bilinciyle bağlantıda olduğunuza işaret eden, Toplumdur. Ait olduğunuz herhangi bir sosyal grup; aile, geniş aile, toplum, sınıf, etnik grup, hayatınızda önemli bir role sahiptir. Diğer taraftan bunun aksi de doğrudur. Yani toplum sizin için önemlidir ve siz de toplum için önemlisinizdir. Ait olduğunuz aile ve/veya toplum için önemli bir role sahpsiniz. Bu yaşamdaki amacınız bir şekilde sosyal grubunuza ya da genel anlamda topluma hizmetle ilgilidir.

Aileniz ile çok güçlü bağlarınız vardır. Bu bağın olumlu yanı her zaman aileniz ya da geniş aileniz tarafından desteklenmeniz olacaktır. İyi bir evlat ve iyi bir ebeveyn olursunuz. Ailenizle, özellikle anneniz ile sahip olduğunuz güçlü bağlar, her ne kadar size fayda sağlıyor gibi görünse de sağlıksız bağlanmaya yol açabilir. Aile bağlarını koparmasanız da biraz gevşetmenizde ve olgun bir yetişkin olarak kendi bireysel adımlarınızı atmanızda fayda vardır.

Temel engel: Başkalarına şifa verici olabilmek.
Çözüm: Bir üstadın eğitimi altına girmek.

Uygun Meslekler: Çevrebilimci, topluluk lideri, politikacı.
İyi Anlaştığınız Burçlar: Fırtına, Jaguar, Tohum ve Su
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Fırtına, Maymun, Kartal, Gece ve Geyik

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster