Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Kartal

Men (Yukatan)/ Tz'ikin (Kiçe)
Kişilik: Bağımsız, hırslı ve gerçeklerden kaçan. Bilimsel, teknik konulara yetenekli, eleştirici ve titiz. Hayat hakkında eşsiz fikirlere sahip.

Bu burçta doğan insanların temel özelliği tıpkı yüksekten uçan ve uzakları görebilen bir kartal gibi zorlukların üzerinde yükselmek ve büyük resmi görebilmektir. Tıpkı yüksekten uçan bir kartal gibi her şeyi uzaktan, geniş bir perspektiften keskin zeka ve sezginizle görebilirsiniz. Kartal gününde doğan birisi olarak farkındalığınız çok açıktır ve sanki olan biten her şeyi bilirsiniz, bir şeylerin sizden saklanması zordur.

Siz doğuştan vizyonersiniz ve sahip olduğunuz vizyonlarla etrafınızdakilere ilham vermekten hoşlanırsınız. İnsanların küçük detaylara, küçük resimlere takılması sizi harekete geçirir. Çevrenize vizyon kazandırmayı kendinize görev edinmiş bir haliniz vardır. Küçük detaylara takılmayı sevmezsiniz ama yine de onların büyük resmin bir parçası olduğunu bilirsiniz. Eğer gözlerinizle ilgili bir sorununuz varsa ya da gözlük kullanıyorsanız, içinizde Kartalın bu özelliğinin bloke olduğunun bir işareti olabilir.

Kartal, yeryüzü ve gökyüzü arasında aracıdır. Maddi dünyada güçlü olduğunuz kadar manevi dünyada da güçlüsünüz. Pozitif modunuz ve yüksek motivasyonunuz sayesinde istediğinizi nasıl alacağınızı bilirsiniz. Kalpten bir tutku ile toplumda başarılı olmakla istersiniz. İyi bir iş adamı, iş kadını ya da tüccar olmanızı sağlayacak verimli toprak bu sayede size gelir. Mayalar, Kartal insanın maddiyat açısından şanslı ve talihli olacağını söylerler. Gerekli olan para size her zaman gelecektir.

Aşk yönünden de şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Yoğun ilişkiler yaşamayı seversiniz. Ancak hovardalık sizde az rastlanan bir durum değildir. Parti hayatını seversiniz ve “özgür ruh” sizi iyi tanımlayan bir ifadedir. Sadakat öğrenmeniz gereken zor bir yaşam dersidir.

Temel engel: Sıra dışı ilişki kalıplarını kabul etmek.
Çözüm: İnsan doğasını bilmek.

Uygun Meslekler: Şair, heykeltıraş, ressam, kâhin, bilim adamı.
İyi Anlaştığınız Burçlar: Kartal, Işık, Yılan ve Köpek
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Kartal, Maymun, Fırtına, Gece ve Geyik

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

3

Eylem

* Oyunbaz
* Aktif
* Neşeli
* Hafif
* Mutlu

Ton 3, hareket ve iletişim demektir. Kendinizi her şekilde ifade etmekte son derece iyisiniz. Bir titreşimin özünü hissedebilirsiniz ve son derece ritmiksiniz. Çoğunlukla kıpır kıpırsınız, çünkü hareket sizin doğanızda var. Dans etmek kendinizi ifade edebileceğiniz harika bir yoldur.

Trekana Burcunuz

Kamış

Ben (Yukatan)/ Ah (Kiçe)
Kişilik: Popüler, bilgili, başarılı ve yetenekli. İlkeler için mücadele eden bir dava insanı. Ona meydan okunduğunda buna karşılık verir.

Mayalara göre Kamış burcu Dünya Ağacının gövdesidir. Kamış insanı ise tıpkı binlerce yıllık iri bir ağacın gövdesi gibi durur. Sağlam karakterli ve kendinden emin olarak sarsılmaz bir özgüvene sahip olursunuz. Bu özgüven kendini bilmekten gelir ve bundan kaynaklı kişisel gücünüzü ortaya koymaktan çekinmezsiniz. Hayatın zorlukları sizi yıldırmaz aksine geliştirir. Her bir yenilgi ve hatadan ders alarak daha güçlü bir şekilde devam etmesini bilirsiniz. Sert görünümünüz yanında şefkatli ve şifa verici bir yönünüz vardır.

Kendinizi en iyi şekilde eğitmeyi istersiniz veya aileniz size bu şansı vermiştir. Mükemmelliyet, iç güç, sağlam bir mantık ve liderlik sahip olduğunuz harika özelliklerdir. Zeki, cesur ve üretkensiniz. Sağlam prensipleriniz vardır. Risk almayı seversiniz ve öncü olursunuz. Sonuçlara odaklısınız ve yetenekli bir konuşmacısınızdır. Rahatlamayı ve eğlenmeyi sevmenize rağmen yoğun işlerde çalışabilirsiniz ve oldukça disiplinlisinizdir.

Aile ve yuvanın ruhsal özü, koruyucusu ve ışık rehberisiniz. Cesur ve özverili olarak tipik bir babacan kişilik sergilersiniz. Liderlik yönünüz güçlüdür ve ailenizi ve içinde yaşadığınız toplumu yeni yönlere taşımak gibi bir misyona sahipsiniz. Toplumda önder olarak öne çıkarsınız ve ebeveyn olarak da şanlı ve bilge olursunuz.

Gövdesi geniş ve güçlü bir ağaç olarak zayıf bir noktanız vardır. Esnek olmayan bakış açınız ve tutumunuz nedeniyle iş ve evlilik hayatlarında problem yaşayabilirsiniz.

Temel engel: İnatçı olmamayı ve katı tavırlardan vazgeçmeyi becermek.
Çözüm: İnsan doğasını tanımak.

Uygun Meslekler: Sanatkâr, danışman, eğitimci, şair
İyi Anlaştığınız Burçlar: Kamış, Bıçak, Gece ve Tavşan
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Kamış, Toprak, Timsah, Yılan ve Su

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster