Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Timsah

İmiş (Yukatan)/ İmoş (Kiçe)
Kişilik: Enerji dolu, yaratıcı ve başlatıcı. Koruyucu ve baskın bir ebeveyn. Duyarlı ve mahrem.

Timsah 20 burçtan oluşan dögünün ilk burcu olduğundan başlangıçlar ve doğumla çok bağlantılıdır. Mayalar, Timsahın ilkel suyu, ilkel sürüngen zihni taşıdığını söyler. Yogada bu Muladhara (kök) çakra ve doğurganlıkla ilişkilidir.

Güçlü bir karakteriniz vardır. İnsanları derinden anlayabilirsiniz.

Duyarlı bir doğaya sahipsiniz ve bunu korumak için mahremiyete ihtiyaç duyarsınız. İlişkileriniz deli dolu ve tutkulu olabilir. Fırtınalı aşk öyküleri yaşamayı seversiniz. Gizemli karakteriniz ve sıcakkanlı doğanız sayesinde pek çok aşk ilişkisi yaşarsınız.

Bu burçtan gelen zorlukların üstesinden gelebilmek için kalbinize odaklanın ve insanları gönül gözünden görmeye çalışın. İçsel gücünüzü sadece zihne değil aynı zamanda kalbe yönlendirirseniz, koşulsuz sevgiyi keşfedecek ve huzurlu bir hayat sürebilirsiniz.

Temel engel: (Genelde ebeveynleri tarafından) Reddedilme duygusu.
Çözüm: Bir iş kurmak veya bir yuva yapmak.

Uygun Meslekler: Öğretmen, psikolog, sosyolog, doktor, sanatkâr, şair, film yönetmeni

İyi Anlaştığınız Burçlar: Timsah, Maymun, Baykuş ve Ölüm
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Timsah, Su, Kamış, Yılan ve Toprak

Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

7

Yansıtıcı

* Gizemli
* Büyü
* Âlemlerin ötesindeki âlemler
* Yansıtıcı
* Tanrısallığın akışı
* Rüyalar
* Amaç
* Ok

On üç tonun ortasındadır 7, tıpkı bir piramidin tepesi gibi gökle, yani ruhsal boyutla Dünya arasında bir köprü oluşturur. Doğuştan ruhsallıkla ilgilisiniz. Sezgileriniz ve rüyalarla rehberlik almanız güçlü olan yönlerinizdir. 7 enerjisi bilinmeyene, gizeme ve rüyalara açılan kapıdır.

Trekana Burcunuz

Kartal

Men (Yukatan)/ Tz'ikin (Kiçe)
Kişilik: Bağımsız, hırslı ve gerçeklerden kaçan. Bilimsel, teknik konulara yetenekli, eleştirici ve titiz. Hayat hakkında eşsiz fikirlere sahip.

Bu burçta doğan insanların temel özelliği tıpkı yüksekten uçan ve uzakları görebilen bir kartal gibi zorlukların üzerinde yükselmek ve büyük resmi görebilmektir. Tıpkı yüksekten uçan bir kartal gibi her şeyi uzaktan, geniş bir perspektiften keskin zeka ve sezginizle görebilirsiniz. Kartal gününde doğan birisi olarak farkındalığınız çok açıktır ve sanki olan biten her şeyi bilirsiniz, bir şeylerin sizden saklanması zordur.

Siz doğuştan vizyonersiniz ve sahip olduğunuz vizyonlarla etrafınızdakilere ilham vermekten hoşlanırsınız. İnsanların küçük detaylara, küçük resimlere takılması sizi harekete geçirir. Çevrenize vizyon kazandırmayı kendinize görev edinmiş bir haliniz vardır. Küçük detaylara takılmayı sevmezsiniz ama yine de onların büyük resmin bir parçası olduğunu bilirsiniz. Eğer gözlerinizle ilgili bir sorununuz varsa ya da gözlük kullanıyorsanız, içinizde Kartalın bu özelliğinin bloke olduğunun bir işareti olabilir.

Kartal, yeryüzü ve gökyüzü arasında aracıdır. Maddi dünyada güçlü olduğunuz kadar manevi dünyada da güçlüsünüz. Pozitif modunuz ve yüksek motivasyonunuz sayesinde istediğinizi nasıl alacağınızı bilirsiniz. Kalpten bir tutku ile toplumda başarılı olmakla istersiniz. İyi bir iş adamı, iş kadını ya da tüccar olmanızı sağlayacak verimli toprak bu sayede size gelir. Mayalar, Kartal insanın maddiyat açısından şanslı ve talihli olacağını söylerler. Gerekli olan para size her zaman gelecektir.

Aşk yönünden de şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Yoğun ilişkiler yaşamayı seversiniz. Ancak hovardalık sizde az rastlanan bir durum değildir. Parti hayatını seversiniz ve “özgür ruh” sizi iyi tanımlayan bir ifadedir. Sadakat öğrenmeniz gereken zor bir yaşam dersidir.

Temel engel: Sıra dışı ilişki kalıplarını kabul etmek.
Çözüm: İnsan doğasını bilmek.

Uygun Meslekler: Şair, heykeltıraş, ressam, kâhin, bilim adamı.
İyi Anlaştığınız Burçlar: Kartal, Işık, Yılan ve Köpek
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Kartal, Maymun, Fırtına, Gece ve Geyik

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster