Scroll to top
© 2019, Maya Burcum
Paylaş

Doğum tarihinizYaşam Ağacınız

Gün Burcunuz

Baykuş

  Kib (Yukatan)/ Ah'mak (Kiçe)
Kişilik: Ciddi, bilge, derin, gerçekçi ve faydacı. Hayata karşı katı, mevki bilinçli. Hayattan aldığı derslerle başkalarına danışman olan. Yüksek standartlara sahip.

Baykuş, bilgeliği ve özellikle de yaşlı ruhların bilgeliğini sembolize eder. Mayalar, Baykuş gününde doğan kişilerin çok kez enkarne olmuş yaşlı ruhlar olduğunu söylerler. Yaşlı ruhlar kadim zamanların bilgeliğini taşırlar. Baykuş’un enerjisi, telepatik yetenekler getirir ve sizi öte dünyalar ile temasa geçirir. Bu sayede kutsal mekânların bilgeliği ile bağlantıda olursunuz.

Kadim zamanlardan kalma bir tapınağın, eskiden gücün ve enerjinin merkezi olduğu söylenen arkeolojik kazı alanlarının yakınlarında kendinizi yuvanızda gibi hissedersiniz. Ya da kadim bir ezoterik bilgelik öğretisini okumak ve uygulamak sizi şaşırtacak derecede güçlendirebilir. Yani, ister Hindistan'dan, Tibet'ten, Orta Doğu'dan, isterse Orta Amerika'dan veya Kuzey Avrupa'dan, gezegenimizin neresinden gelirse gelsin kadim ruhsal öğretilerle hızlı ve kolay bir şekilde bağlantıya geçersiniz.

Bunlar sizi bilgelik ve güçle besleyecek kaynaklardır ancak diğer burçlarda olduğu gibi bu burcun da bazı zorlukları vardır. Mayalar, Baykuş insanlarının geçmiş yaşamlardan getirdikleri karmayı arındırmak için bu yaşama geldiklerine inanırlar. Bu da elbette bu hayatı zor hale getirir. Belki de edinmeniz gereken en önemli farkındalık noktası budur, özellikle de zor zamanlarda. Kötümserlik yerine farkındalık sizin çıkış yolunuzdur.

Dengeden uzaklaştığınızda yaşama karşı katılaşıp ilişkilerinizde acımasızlaşarak hissizleşebilirsiniz. Bu noktada kendi kendinizi affetmeniz çok değerlidir. Yüksek bir bilincin rehberliğinde girilen geçici bunalım dönemleri sizin için önemli bir rol oynar. Bu dönemlerin ardından hayata karşı yeni bir bakış açısı, genişlemiş bir gönül ve şefkat duygusu gelir.

Temel engel: Kişisel güven sorunlarını aşmak ve kendini kontrol etme takıntısından kurtulmak.
Çözüm: Kariyerinde yükselmek. Her ne yapıyorsa onda sivrilmek.


Uygun Meslekler: Stratejist, politikacı, matematikçi, hatip.

İyi Anlaştığınız Burçlar: Baykuş, Maymun, Timsah ve Ölüm.
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Baykuş, Yol, Işık, Tohum ve Tavşan

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster

Maya takviminde 20 burç vardır ve bunlar her gün değişerek birbirini takip ederler. Sizin doğduğunuz gün bu 20 günlük döngüde bir güne denk düşer. Buna Gün Burcu diyoruz. Gün burcunuz sizin en tipik özelliklerinizi ortaya koyar. Bu burca Yetişkinlik burcu da denir. Karakterinizin özü ergenliğe girdiğiniz 12-13 yaşlarında gün burcunuz tarafından şekillenmeye başlar. Bunun öncesinde ise yaşamınızı etkileyen daha çok Gençlik burcunuzdur.

Gün Burcunuz, 26 yaşınızdan 39 yaşınıza kadar olan dönemde maksimum etkiye sahiptir. 52 yaşınıza geldiğinizde Olgunluk burcunuzun sahneyi alma zamanı gelmiştir.

Hayatınızın temel ekseni Gün burcunuzun getirdikleri etrafında döner. Maya Gün Bekçilerine göre burcunuzu doğmadan önce yüksek benliğinizle siz seçiyorsunuz. Bu seçimi yaparken ruhsal evriminiz için gerekli ihtiyaçları göz önüne alıyorsunuz. Gün burcunuz size bir yaşam misyonu veriyor ve güçlü ve zayıf taraflarınızı getiriyor. Tabii ki doğal olarak doğduktan sonra tüm bunlar unutuluyor. Bu raporun amacı bu hayata neden geldiğiniz, bu Gün burcunu onu çevreleyen burçları neden seçtiğinizi hatırlamak konusunda size bir ayna tutuyor. Unutmayın, Gün burcunuz size rehberlik yapıyor ve evriminiz için kendinizi, ruhsal özünüzü ve bireysel misyonunuzu size hatırlatıyor.

Gün burcunuzu şekillendiren, tamamlayıcı nitelikte bir Galaktik Tona ve Trekana Burcuna sahipsiniz. Gün burcunuzun 13 farklı kombinasyonu var ve doğduğunuz Ton bunlardan hangisine sahip olduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu ton hangi Trekana'da (13 günlük Maya “haftası”) doğduğunuzu da belirliyor. Doğduğunuz Trekana'nın burcu Gün burcunuz üzerinde bir etkiye sahiptir. Gün burcunuz %75, Trekana burcunuz ise %25 oranında etkilidir.

Kişiliği bir resme benzetirsek gün burcu resmin ön planında ne olduğunu tarif eder yani yüzünüzü. Trekana burcu ise resmin nasıl bir arka plana sahip olduğunu gösterir, yani kişiliğinizin nasıl bir iklimde var olduğunu.

Galaktik Tonunuz

6

Akış

* Yatıştırıcı
* İstikrarlı
* Büyüme
* Süreklilik
* İlerleme
* Akış

İstikrar sizin ikinci isminiz. İkna etmenin ve etkiye tepki vermenin enerjisini taşıyorsunuz. Hayatın her alanında dinamik gelişmeler ve ilerlemeler sağlarsınız. Uzun dönemli projeler için çok değerlisiniz. Yaratıcı enerjinin sabit ve dengeli olarak gelişmesini ve projelerin tamamlanmasını sağlarsınız. Uzun vadeli projelerin meyve verme dönemine girmesini kolaylaştırırsınız.

Trekana Burcunuz

Maymun

Çuen (Yukatan) / B'atz (Kiçe)
Kişilik: Dikkat çekici, sanatçı, zeki ve hislerini açığa vuran. Pek çok ilgi alanına sahip, konuşkan ve çok meraklı.

Sevimli, zeki ve cömertsiniz. Sizi toplum içinde fark etmemek imkânsızdır. Kendinizi saklamak isteseniz bile bu çok mümkün değildir. Güçlü bir kişiliğiniz vardır, bazen yoğun duygularınızdan ötürü mesafeli olmayı seçersiniz. Sempatik karakteriniz ve şakalarınızdan ötürü anında ilgi odağı olursunuz. Doğuştan zanaatkar ve sanatçı olan Maymun için müzik, resim, el yapımı objeler ve benzeri uğraşların hepsi uzmanlık alanına girer ancak en iyi olduğu alan performans sanatlarıdır.

En basit haliyle Maymun aslında içimizdeki çocuğu sembolize eder. Masum, meraklı, yaratıcı, oyuncu ve komik. Evin duvarlarına resim yapan, bir kemanı iç gıcıklayıcı şekilde de olsa çalmaya devam, daha doğrusu canının istediği şekilde yaratıcı ve artistik olmayı seçen çocuktan bahsediyorum.

Bir yetişkin olarak görevimiz bu çocuğu korumaktır. O da buna cevaben bizi ilhamları ile besler. Çocuksu hayallerinizi hatırlayın, yaratıcılığınızı özgür bırakın.

Maymun en şanslı burçlardan birisidir. Evlilik, çocuklar, iş ve para gibi konularda çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Tüm burçları birbirine bağlayan, bir ağ vardır. Bu ağ,insanın yaratıcılığı ve ruhsal birlik duygusuna dayanır ve Maymun burcunu sembolize eder. Maya Büyükleri bu gün başlayan evliliklerin ve ilişkilerin sıkı bağlarla birbirine bağlanacağını söylerler.

Temel engel: Bir işte iyi olacak kadar uzun süre onunla ilgilenmek.
Çözüm: Yaratıcı açılımlar.

Uygun Meslekler: Sanatkâr, dansçı, ebe, fizyoterapist
İyi Anlaştığınız Burçlar: Maymun, Baykuş, Timsah ve Ölüm
Gelişiminize Katkıda Bulunan Burçlar: Maymun, Kartal, Fırtına, Gece ve Geyik

Yorumları isabetli buldunuz mu?
Eğer kapsamlı bir analiz isterseniz size bir Standart Rapor veya Detaylı Rapor hazırlayabiliriz.

Daha derine gitmek ister misiniz? tam raporlar Yaşam Ağacınızdaki diğer burçların tüm yorumlarını ve analizleri içermektedir. Ayrıca hangi tarihlerin sizin için , aşk ilişkileri ve manevi gelişim açısından uygun olduğunu göreceksiniz.

Tam Raporumu Göster