Çıkış

Hayatınızın anlamını idrak etmek ve kişiliğinizin derinliklerini keşfetmek için 2500 yıllık Kadim Maya Takvimi'nden rehberlik alın.

Doğum Tarihiniz

Doğdunuzda Güneş Doğmuş muydu?

(Bilmiyorum)    

Dogum yili hatali

Günes bilgisi seçilmemis

Dogum dakikasi hatali

Dogum saati hatali

Tavşan
Tavşan günü iyi ile kötü şeyleri birbirinden ayırmak, bir projenin tohumunu ekmek, hayatta güçlü bir şekilde büyümek için uygun bir gündür. Bugün kariyer değiştirmek, bir ilişkiye başlamak veya herhangi bir tedaviye başlamak iyi bir fikirdir.

 

Çocuk sahibi olmakta zorlanan bir kadının hamile kalması ve genel olarak çocukların gelişmesi için iyi bir gündür.

 

Her şeyde bereketin olduğu bugün ayrıca bitkilerdeki salgın hastalıklar ile başa çıkmak, gizli düşmanları yenmek ve başka insanların problemlerini üstünüze almanıza yol açan utangaçlığı yenmek mümkün olacaktır.

Maya burçlarınızı ve 2012'de sizi bekleyen şanslı günlerinizi öğrenmek ister misiniz?
Timsah
 

Timsah Yenilik Trekenası

Genellikle yeni şeyler bizi heyecanlandırır. Yeni teknolojiler, yeni arkadaşlar, yeni bir iş, yeni bir yuva. Bugün yeni bir başlangıç olduğu için tüm Maya dünyasında bir kutlama olacağını düşünebilirsiniz. Ama gerçek bu değil.

Bunun iki nedeni var.

Birincisi, Maya halklarının hepsi için Imix (Timsah) Kutsal Tzolkin’in ilk günü değldir. Mesela Kiçe Maya Tzolkinin ilk günü olarak 8 Batz (Chuen – Maymun) gününü kutlarlar. Bununla beraber başka bazı Maya toplumları 1 Timsah gününü kutlamayı seçerler. 

İkinci ve daha önemli neden, Mayalara göre zamanın döngüsel olması, yani başlangıç ve bitiş olmaması. Son Tzolkin döngüsü diye bir şey yok, son tarih yok, ne 28 Ekim 2011 ne de başka bir tarih. Böyle bir sondan bahsetmek imkansız çünkü Mayalar takvimlerini bu şekilde kullanmıyorlar. Trekanalar sona ermeyen bir zaman koreografisi yaratarak birbirlerini tekrar ederler. Kutlamalar kutsal, döngüsel ve zamansız olanı onurlandırmak içindir. Sayılar ve burçların ise elbette bir anlamı vardır ve başlangıçlar ve bitişlerden daha önemli olan asıl bu anlamlardır.

Imix yani Timsah yeni fikirler ve eylemlerin başlatıcısıdır, Doğu enerjisinin parlak bir burcudur. Önümüzdeki 13 günü o yönetecek ve onun zinde varlığı bilinciniz tarafından süzülürken çok fazla iş tamamlamaya çalışmayın. Aslında Mayalar bugünde çok fazla çalışmamaya özen gösterirler çünkü Timsah onlar için gerçekliğin derin, vizyoner yönünü yansıtan zorlayıcı bir gündür. Bu, Carl Jung’un kollektif bilinçaltı kavramı ile açıklanır. Bu önümüzdeki zamanı kişisel ve profesyonel yolculuğunuzun yeni safhasını planlamak, vizyonlarınızı, hayallerinizi ve hedeflerinizi yenilemek ve zamanı geldiğinde ilk adımı atmaya hazırlanmak için kullanın.

 

 

Maya Takviminin websitenizde gözükmesini istiyorsanız kutunun içindeki kodu kopyalayarak sitenizin içine yerleştirebilirsiniz.
Script :
Paylaş