Çıkış

Hayatınızın anlamını idrak etmek ve kişiliğinizin derinliklerini keşfetmek için 2500 yıllık Kadim Maya Takvimi'nden rehberlik alın.

Doğum Tarihiniz

Doğdunuzda Güneş Doğmuş muydu?

(Bilmiyorum)    

Dogum yili hatali

Günes bilgisi seçilmemis

Dogum dakikasi hatali

Dogum saati hatali

Timsah
Timsah günü sezgi ve vizyonu geliştiren, rehber rüyaları arttıran, zihni daha alıcı yapan bir gündür. Bu sayede zihinsel problemler iyileştirilebilir. Zihni kötü düşüncelerden arındırarak sakinleştirmek ve ona huzur getirmek, şımarıklığı kontrol altına almak ve umutsuzluğu yenmek için iyi bir zamandır.

 

Bugün insanlardaki çılgınlığın sona ermesini ve ayrılmış çiftlerin barışmasını dilemek için uygun bir gündür. Bu sayede yuvalarından çok uzaklara gitmiş olanlar geri dönebilirler. Ayrıca açlık çekmemeyi dilemek ve bu yüzden aile ortamında oluşabilecek çatışmaları engellemek için de iyi bir gün olarak kabul edilir.
Kamış
 

Kamış, Rehberlik Trekanası

Maya’da Kamış veya Sopa, ailenin ve yuvanın rehber ışığını sembolize eder. Bu 13 güne başlarken hayatımızda neyin gerçekten önemli olduğunu kendimize hatırlatalım. Kariyer? Şöhret? Finansal veya profesyonel başarı? Yoksa her zaman yanımızda olmalarına alışık olduğumuz için pek önemsemediğimiz, bize en yakın insanlar mı?

Uzun bir iş gününden sonra eve geldiğimizde bizi heyecanla karşılayan, bizi koşulsuz bir şekilde seven masum çocuklarımızı takdir etmeyi neden giderek unuttuk? Onların bu heyecanına karşılık vermeyip onları sürekli olarak ihmal ettiğimizde, heyecanlarının körelmesine şaşırıyor musunuz?

Her şey yolunda gidiyorken bize en yakın olan insanları pek önemsemeyiz. Onlardan gelen sevgi ve desteği nihayet fark ettiğimiz an, bir kriz ânı olmamalı.

Diğer taraftan, eğer yuvamız ve ailemiz bize rahat nefes aldırmıyorsa, bizi etkilemeye veya kontrol etmeye çalışıyorsa, kendimize ait duygusal ve ruhsal alanımızı onlardan talep etmeliyiz. Neyse ki, bu madalyonun iki yüzü aynı anda gerçekleşebilir. Hem ailemizle sevgi alışverişi içinde olabilir hem de kendi alanımıza sahip olabiliriz. Ancak buna ulaşmak farkındalık, disiplin, adanmışlık ve tabi ki çok ama çok sevgi gerektirir.

Her zaman olduğu gibi, buradaki esas mesele dengeyi bulmaktır. Kendinize ve etrafınızdakilere eşit derecede saygı duyun ve karşılığında saygı talep edin.

Bu 13 günün gündemi cesaret bulmak ve maceralara atılmakla ilgilidir. Zihninizi ve etrafınızdaki dünyayı keşfedin. Çamura saplı bir değnek olmayın, hayata atılın!

Uyanık olmak, Kamış’ın diğer bir anlamıdır. Önce kendi zihninizi keşfetmeden UYANAMAZ ve yeni bir bilinçlenmeyi kucaklayamazsınız.

 Trecena text by Birgitte Rasine, republished from El Quetzal, courtesy of The Mayan Calendar Portal

 

Maya Takviminin websitenizde gözükmesini istiyorsanız kutunun içindeki kodu kopyalayarak sitenizin içine yerleştirebilirsiniz.
Script :
Paylaş